AICI EȘTI PRINTRE CAMPIONI!

   Prima pagină      Discipline sportive      Judo
 
 
JUDO
 

Campionatul National Individual ,  Cadeti Ne-Waza

  Stăncescu Mădălin – locul III, categ. +73 Kg

  Ungureanu Răzvan – locul III, categ.   66 Kg

  Ene Cosmin – locul V, categ. 55 Kg

 Campionatul National Echipe ,  Cadeti Ne-Waza

  Locul III, cadeţi U18

  Campionatul Naţional Individual, Juniori I Ne-Waza

 Albu Marian – locul II, categ. +81 Kg
 
  Stăncescu Mădălin – locul III, categ.   +81 Kg

  Campionatul Naţional Echipe ,  Juniori I Ne-Waza
 
  Locul III, juniori U21

 Campionatul Naţional Individual, Tineret  Ne-Waza

  Albu Marian – locul II, categ. +81 Kg

Campionatul Naţional Echipe ,  Tineret Ne-Waza

  Locul III, tineret

  Campionatul Naţional  de Cadeţi  U18, Finală, Deva  28.02 – 01.03.2014

  Medalie de aur- Stăncescu Mădălin – categ. 90 Kg

  Medalie de argint - Răducu Cristian- categ. +90 Kg

  Medalie de bronz - Tomescu Mihai categ. 90 Kg

  Campionatul Naţional Şcolar, Finală,  Sibiu  02 Mai 2014

  Medalie de aur - Stăncescu Mădălin –categ.  90 Kg

  Medalie de aur - Ene Cosmin – categ.   50 kg

  Medalie de argint - Răducu Cristian- categ.  +90 Kg

  Medalie de bronz - Tomescu Mihai - categ.   90 Kg

 Campionatul Naţional de Tineret  U-23,Finală, Turnu Severin

 Medalie de argint- Dorobanţu Mihai - categ.   100 Kg

  Medalie de argint- Duminică Daniel- categ.  +100 Kg

  Campionatul Naţional de Tineret  U-21, Finală,  Deva 

  Medalie de bronz- Stăncescu Mădălin –categ. 100 Kg

  CUPA ROMANIEI de seniori Turnu Severin  Mai 2014

  Medalie de bronz- Dorobantu Mihai -categ 100 Kg

  Medalie de bronz - Bădiţă Narcis-categ 60 kg

  Campionatul Naţional U12 şi U14 , Etapă Euroregiuni, Târgovişte

Copii U-12

  Locul I- Chiriloiu Adrian – ctg 46 kg

  Locul I- Dascalu Robert – ctg +50 kg
 
  Locul II- Nuta David –ctg. 27 kg

  Locul II- Orjanu Mara- ctg. 44 kg.

  Locul III- Marina David- ctg 46 kg

  Locul III- Dinu Andrei- ctg. 55 kg.

  Locul III- Puricel Radu - ctg 42 KG .

  Locul III - Chirita Lucian- ctg 50  KG .

  Locul III - Dinu Ana Mirela- ctg 36 KG .

Copii U-14

  Locul I- Voicu David – ctg 60 kg

  Locul II – Badarcea  Thomas – ctg +60 kg

  Campionatul Naţional U12, Finală,  Techirghiol 

  Locul II- Marina David- ctg 46 kg

  Locul III- Chiriloiu Adrian – ctg 46 kg

  Locul III- Dinu Andrei- ctg. 55 kg.

  Locul III- Orjanu Mara- ctg. 44 kg.

  Campionatul Naţional  Echipe U14 , Finală Euroregiuni

  Locul II (Duvalma Eduard, Chiriloiu Adrian, Marina David, Dinu Andrei)

  Campionatul Naţional U14 , Finală, Bacău

  Locul III- Bădârcea Thomas- ctg. +60 kg.

  Campionatele Balcanice, Grecia – Xanthi      

  Locul I, Campion Balcanic- Stăncescu Mădălin – categ. 90 Kg

Stăncescu Mădălin - nominalizat de catre FRJudo pentru a participa la Campionatele Europene de U 18 – Grecia- Atena 

Componenţi lot naţional: 

  Stăncescu Mădălin – lot naţional de cadeţi

  Ene Cosmin, - lot naţional de cadeţi

  Ungureanu Răzvan- lot naţional de cadeţi

  Tomescu Mihai- lot lărgit de cadeţi

  Răducu Cristian- lot lărgit de cadeţi

 

 
 
 
 
 

 

Pentru a respecta cerințele stabilite în Directiva UE din 26 mai 2012 și prevederile Legii nr. 506 din 17 noiembrie 2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice, tuturor vizitatorilor website-ului li se cere consimțământul înaintea transmiterii de cookies în computerele acestora.

Acest website folosește cookie-uri proprii și de la terți pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia.

Dacă nu sunteți de acord, vă rugăm să nu continuați navigarea pe această pagină web.

©2012-2019 Design & admin:   PRofVișan Roberto - Cristian