AICI EȘTI PRINTRE CAMPIONI!

   Prima pagină      Discipline sportive      Atletism

 
 ATLETISM

  Campionatul Naţional Juniori I, Finală, Bucureşti 22 

  Tache Alexandru, locul VI - Triplusalt

  Campionatul Naţional Juniori II, Finală, Bucureşti 01 

  Tache Alexandru, locul I – Triplusalt

  Dan Elena Violeta, locul VI – 1500 m

  Constantinescu Melania, locul VIII – lungime

  Ştafetă 4 x 2 tururi, locul V (Mirea Andreea, Burcea Cristina, Pană Alexandra, Dan Elena Violeta)

La această competiţie au participat 442 atleţi (242 masculin şi 200 feminin) din 93 de cluburi.

  Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – etapa judeţeană - cros, nivel liceal, Piteşti

FETE

  Dan Violeta, locul I – calificare fază finală Băile Felix
  Pană Alexandra, locul II 

  Constantinescu Melania – locul III

BĂIEŢI

  Burnei Alexandru, locul I – calificare fază finală Băile Felix

  Stănciulescu Alexandru, locul II 

 Tălpigă Ovidiu – locul III

Campionatul Naţional Juniori III, Finală, Bacău 22 – 22.03.2014

 Mirea Andreea, locul II – 60 mg

Mirea Andreea, locul II – 60 m
 
  Gheţea Andrei, locul VI – 60m

La această competiţie au participat 368 atleţi (180 masculin şi 188 feminin) din 87 de cluburi.

  Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – etapa de zonă - pentatlon fete şi băieţi, nivel liceal, Târgu Jiu 05 – 06.04.2014

 Băieţi – locul I – calificare la etapa finală care va avea loc la Cluj în perioada 17 – 18.05.2014 (Daroczi Ciprian, Tentea Mihai, Dobrică Denis, Ungureanu Andrei, Buican Cătălin)

  Fete – locul II (Mirea Andreea, Pană Alexandra, Constantinescu Melania, Burcea Cristina, Şoricilă Andreea)

 Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – Finală - pentatlon băieţi, nivel liceal, Cluj Napoca 17 – 18.05.2014

Llocul VI (Daroczi Ciprian, Tentea Mihai, Dobrică Denis, Ungureanu Andrei, Buican Cătălin)

 Campionatul Naţional Şcolar – Finală – Bucureşti 31.05 – 01.06.2014

  Zanfir Maria – locul I, suliţă

 - locul II, greutate

  Daroczi Ciprian – locul III, 400m

  locul I, ştafetă 4 x 400m (Daroczi Ciprian, Dobrică Mariusan, Burnei Alexandru, Ungureanu Andrei)

  Campionatul Naţional Juniori I – Finală – Bucureşti 20 – 21.06.2014

  Dan Elana Violeta – locul II, 3000 m obstacole

  locul I, ştafetă 4 x 100m (Tache Alexandru, Gheţea Andrei, Buican George, Ungureanu Andrei)

  Competiţie Internaţională Juniori III, Turcia – Konya

Mirea Andreea – locul I, 100 m

 Campionatul Balcanic de Cadeţi (Juniori II), Bulgaria – Sliven

Dan Elana Violeta – locul II, 2000 m obstacole

  Tache Alexandru – locul IV, triplusalt

  Trialul European de la Baku, Aizerbadgean

  Dan Elana Violeta – participare, 2000 m obstacole

  Tache Alexandru – participare, triplusalt

Componenţi lot naţional:

  Tache Alexandru – lot naţional juniori, cadeţi, juniori I

  Dan Elena Violeta - lot naţional juniori, cadeţi, juniori I

  Mirea Andreea  - lot naţional cadeţi

  Burnei Alexandru – lot naţional lărgit cadeţi

  Anca Adrian - lot naţional lărgit cadeţi

 

Pentru a respecta cerințele stabilite în Directiva UE din 26 mai 2012 și prevederile Legii nr. 506 din 17 noiembrie 2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protecţia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice, tuturor vizitatorilor website-ului li se cere consimțământul înaintea transmiterii de cookies în computerele acestora.

Acest website folosește cookie-uri proprii și de la terți pentru a furniza vizitatorilor o experiență mult mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia.

Dacă nu sunteți de acord, vă rugăm să nu continuați navigarea pe această pagină web.

©2012-2019 Design & admin:   PRofVișan Roberto - Cristian